Coloured Frequent Flyer, Przywileje Programy Lojalnościowe Linii Lotniczych: Pytania I Odpowiedzi Templates

Programy lojalnościowe linii lotniczych: pytania i odpowiedzi, Frequent flyer lot przywileje

More galleries about Coloured Frequent Flyer, Przywileje Programy Lojalnościowe Linii Lotniczych: Pytania I Odpowiedzi Templates

Programy Lojalnościowe Linii Lotniczych: Pytania I Odpowiedzi - Programy lojalnościowe linii lotniczych dzielą się na takie, które są dla klientów indywidualnych i te skierowane do klientów biznesowych. Niektóre linie mają własne programy lojalnościowe, inne, zrzeszają się w aliansach i oferują je pasażerom wspólnie. Poniżej charakteryzujemy programy skierowane do klientów indywidualnych linii i aliansów, z których często korzystamy w polsce.

Program lojalnościowy linii alitalia, w którym mile gromadzi się poprzez latanie, ale i zakupy u parterów linii. Można je potem wymieniać na bilety i podwyższenie klasy lotu. Każdy otrzymuje 2000 mil na start!.

Oczywiście każdy może zapisać się do programu lojalnościowego linii lotniczych, ale największy sens ma to dla podróżnych biznesowych i innych common flyers, czyli osób, które często latają. Punty powinny by means ofć zbierane "przy okazji", a nie with the aid ofć celem podróży.

Sky team to również nazwa sojuszu przewoźników, którzy oferują swoim klientom zintegrowane ze sobą programy lojalnościowe. Alians tworzą między innymi linie aeroflot, air france, alitalia, czech airways, delta air strains, klm, korean air, czy vietnam airlines. Tutaj również kupno biletu u uczestników sky group pozwala na gromadzenie mil, wymienialnych na kolejne loty, nagrody i zniżki.

To program linii british airways, w którym walutą wymiany mil na nagrody i bonusy są tak zwane avios. Gromadzi się je latając z parterami linii z one global oraz robiąc zakupy kartami kredytowymi, rezerwując hotele i wypożyczając auta. Wymieniać je można na zniżki przy zakupie usług związanych z podróżą, jak bilety lotnicze, noclegi i wynajem samochodu. W zależności od liczby wylatanych punktów, możesz tu uzyskać reputation niebieskiego, brązowego, srebrnego lub złotego człall right i cieszyć się przypisanymi do tych stopni przywilejami.

Podstawowa zasada applicationów lojalnościowych linii lotniczych to: im więcej latasz/wydajesz, tym więcej punktów zyskujesz. Działają one jak karty payback, z którymi przy każdych zakupach, zyskujesz punkty, które w przyszłości możesz wymienić na bonusy. Warto jednak pamiętać, że w zależności od programu, na wykorzystanie zebranych mili jest określony czas, np. W programie miles&more są to trzy lata.